پروژه سپکو منطقه ۲۲|پیش فروش برج سپکو

پروژه سپکو منطقه 22

پروژه سپکوچیتگرازپروژه های در دست ساخت توسط تعاونی مروارید شرق فاخر است.در این مقاله میخواهیم امکانات پروژه سپکو چیتگر،دسترسی های پروژه،شرایط خرید و تحویل،موقعیت مکانی پروژه،قیمت برج سپکو،اقساط ساخت برج سپکو و ….. را بررسی کنیم

پروژه سپکو

سازنده و مجری پروژه سپکو:

پروژه سپکو متعلق به تعاونی مروارید شرق فاخر است . این پروژه در غربی ترین بخش منطقه ۲۲ تهران (موقعیت مکانی پروژه سپکو)واقع است و در شهرک مروارید شهر فاز ۲ این شهرک قرار گرفته است.

از دیگر پروژه های این منطقه میتوان به پروژه سفیر،پروژه بقیه اله ۲،پروژه برلیان،پروژه الماس بهداری،پروژه الهیه فرشته f7 f8،پروژه بقیه اله ۱،پروژه k2 کامرانیه،پروژه ستین،پروژه رومنس،پروژه اسپرلوس،پروژه پلازا،پروژه سپکو،پروژه نارنجستان ۴،پروژه لشگر ۲۷ و ..اشاره کرد.

آشنایی مختصر با تعاونی مروارید شرق فاخر مجری و سازنده پروژه سپکو

شرکت تعاونی مروارید شرق فاخر با شماره ثبت ۲۹۵۴ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۷۱۹۱۰۱ در تاریخ ۲/۸/۱۳۹۸ تاسیس گردیده است و دارای مجوز تعاونی از اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی است.

مدیرعامل این تعاونی حسین مبری بوده و سمیه افشار رئیس هیئت مدیره این تعاونی است.

در ادامه و در طول مقاله بیشتر در مورد رزومه و شرایط این تعاونی صحبت خواهیم کرد.

موقعیت مکانی پروژه سپکو چیتگر:

پروژه سپکو واقع شده در شهرک مروارید شهر است،پس از رسیدن به انتهای خیابان دانش غربی و ورود به خیابان آرش کمانگیر و نیز گذر از سه راهی اول به سمت غرب شما به محدوده تقریبی پروژه سپکو خواهید رسید.این برج قرارگرفته در ضلع شمالی اتوبان تهران – کرج و جنوبی اتوبان حکیم(همدانی) است.

پروژه سپکو مرواریدشهرشامل چند بلوک می باشد؟

این پروژه متشکل از ۴ بلوک است.

تعداد طبقات هر بلوک برج های سپکو شرق فاخر:

هربلوک از پروژه سپکو شامل ۱۴ طبقه است (۱۰طبقه مسکونی ، ۳طبقه پارکینگ و ۱ طبقه لابی ).

هر طبقه از بلوک های پروژه سپکو چیتگر شامل چند واحد مسکونی است؟

در هر طبقه ۱۰ واحد مسکونی وجود دارد و مجموعا پروژه ۴۰۰ واحدی است.

پروژه سپکو منطقه 22

متراژ واحد های برج سپکو :

متراژ واحد های پروژه سپکو ۸۷،۹۵،۱۰۰،۱۱۳،۱۱۸،۱۳۰،۱۶۵ متری است.

-هر طبقه از پروژه سپکو دارای یک واحد ۸۷ متری می باشد که به طور کامل شمالی است.

-در هر طبقه ۲ واحد ۹۵ متری وجود دارد، هر دو واحد در قسمت جنوبی برج بوده و نورگیری خوبی از سمت جنوب دارد.

-درون طبقه ۱ واحد ۱۰۰ متری وجود دارد که این واحد نیز کاملا جنوبی است.

-واحد ۱۱۳ متری در هر طبقه یک عدد و شمالی است.

-ملک ۱۱۸ متری نیز در هر طبقه یک عدد و شمالی است.

-در هر طبقه از پروژه سپکو مرواریدشهر یک واحد ۱۳۰ متری وجود دارد که ۲ نبش بوده و جنوبی-شرقی است.

-داخل طبقه یک واحد ۱۶۵ متری جانمایی شده که ۲ نبش بوده و شمالی – شرقی است.

پلاک ثبتی پروژه سپکو

امکانات پروژه سپکو چیتگر:

از امکانات پروژه سپکو چیتگر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

لابی مجلل ۲۴ ساعته

فضای ورزشی

سالن اجتماعات

انباری و بالکن برای تمام واحد ها

پارکینگ فضای بازی کودکان

خشکشویی مرکزی

۲ لاین آسانسور نفر بر و ۲لاین آسانسور باربر

سالن کیترینگ

مساحت زمین پروژه مجلل سپکو:

۹۹۰۷متر مربع است .

پلاک ثبتی زمین پروژه سپکو :

پلاک ثبتی زمین پروژه سپکو ۴/۱۳۸۳۰ است.

پروژه سپکو چیتگر منطقه 22

قیمت برج سپکو :

برای درک بهتر و آسان تر شرایط پرداخت این پروژه ابتدا توضیحی مختصر در خصوص شرایط خرید و فروش پروژه ها و سپس در رابطه با قیمت برج سپکو در منطقه ۲۲ می پردازیم.

در کل جهت پیش خرید پروژه های ساخت و ساز خصوصا منطقه ۲۲ ، ۲ شرایط کلی وجود دارد :

۱-خرید پروژه در مرحله پذیره نویسی:

این نوع خرید صرفأ مختص پروژه ها در مراحل ابتدایی و روی خاک می باشند .که تعاونی زمینی را جهت ساخت و ساز در نظر گرفته و اقدام به عضو گیری می کند. که ابتدا از هریک از اعضا مبلغی به عنوان زمین و تراکم و جواز اخذ می کند . که این مبلغ ثابت می باشد و تغییر در آن لحاظ نمی شود.

پس از آن تعاونی بسته به مراحل ساخت اقدام به قسط بندی مبالغ ساخت و اخذ اقساط ساخت  از اعضا می گردد ، که این اقساط طبعأ تا پایان پروژه ادامه دارد.

۲-خرید پروژه در مرحله واریزی و امتیاز :

در مواردی که عضو گیری تعاونی به پایان رسیده باشد و تعاونی واحدی برای فروش نداشته باشد ، دیگر خرید و فروش به صورت واریزی و امتیاز است . بدین شکل که خریدار باید پروژه را از یکی از اعضای پروژه که قبلأ اقدام به خرید کرده است خریداری نماید . پس از آن نقل و انتقال در دفتر تعاونی صورت میگیرد .که در این شرایط خریدار باید علاوه بر پرداخت مبلغی که فروشنده تا تاریخ فروش به تعاونی واریز نموده(که شامل مبلغ زمین و تراکم و جواز و نیز اقساط ساخت احتمالی است که فروشنده تا به آن رو ز پرداخت کرده است)باید مبلغی را تحت عنوان امتیاز نیز به آن شخص پرداخت کند.

منظورازامتیاز چیست؟

امتیاز در واقع سود سرمایه گذاری خریدار قبلی است که بسته به پیشرفت پروژه ، افزایش نرخ زمین تراکم و…. است. که به صورت توافقی و طبق نرخ بازار لحاظ می گردد.

برای درک بهتر از معنا و فلسفه امتیاز در پروژه های پیش خرید از مثالی استفاده می کنیم. (فرض کنید شما وارد اتوبوسی شده اید و تمام صندلی های اتوبوس اشغال شده اند شما با پرداخت مبلغی به یکی از سرنشینان جای او را گرفته و روی صندلی او می نشینید آن مبلغ همان حق امتیاز است).

بنابراین شرایط خرید پروژه در حالت واریزی و امتیاز بدین شکل است :

هزینه تراکم و جواز + حق امتیاز + اقساط ساخت واحد مسکونی

در حال حاضر پروژه سپکو در مرحله پذیره نویسی می باشد . شما خریدتان به عنوان عضو اولیه و اصلی از تعاونی انجام می دهید،بنابراین پرداختی شما بابت خانه دار شدن متشکل از ۲ بخش است:

۱-هزینه زمین تراکم و اخذ جواز

۲-اقساط ساخت برج سپکو

هزینه زمین تراکم و اخذ جواز پروژه سپکو متری ۴ میلیون تومان به صورت قطعی است . تعاونی شرایط پرداخت مناسبی را جهت سهولت در پرداخت اعضا در این مرحله در نظر گرفته است . بدین شکل که خریدار در ابتدا مبلغی حدود نصف مبلغ زمین تراکم پرداخت کرده و الباقی مبلغ را به صورت اقساط طی ۵ ماه پرداخت می کند (برآورد هزینه زمین تراکم و جواز کار سختی نیست ، کافی است متراژ مدنظر خود را در ۴ ضرب کرده آن عدد هزینه زمین تراکم شما است. به عنوان مثال برای واحد ۱۰۰ متری هزینه ورود و زمین تراکم پروژه ۴۰۰ میلیون تومان است. (۴*۱۰۰=۴۰۰) که این مبلغ طبق توضیحات ذکر شده در بالا اخذ می گردد.

آیا اقساط ساخت برج سپکو و در کل قیمت برج سپکو ثابت و تمام شده می باشد ؟

خیر،قیمت زمین تراکم برج سپکو  ثابت است. اما قیمت ساخت پروژه و اقساط ساخت برج سپکو آن همچون تمام پروژه های پذیره نویسی که روی خاک هستند علی الحساب می باشد و با توجه به نرخ تورم افزایش خواهد داشت.

اقساط ساخت برج سپکو چیتگر:

قسط های ساخت پروژه سپکو متری ۶ میلیون تومان به صورت علی الحساب در نظر گرفته شده است. (توجه: در نظر داشته باشید که اقساط ساخت برج سپکو علی الحساب می باشد و قطعا با توجه به نرخ تورم سالیانه قیمت ساخت همراه با افزایش خواهد بود).

قیمت اقساط ساخت برج سپکو مروارید شهر:

اقساط  برای هر واحد ۱۰۰ متری به مدت ۳۶ ماه هر ۳ ماه ۵۰ میلیون تومان می باشد.

برای هر واحد ۱۳۰ متری به مدت ۳۶ ماه هر ۳ ماه ۶۵ میلیون تومان می باشد.

اقساط ساخت برای هر واحد ۱۵۰ متری به مدت ۳۶ ماه هر ۳ ماه ۸۰میلیون تومان می باشد.

قیمت و اقساط پروژه سپکو چیتگر منطقه 22

آیا برج سپکو دارای وام می باشد؟

خیر-در نظر داشته باشید که تعاونی برای تخصیص وام به پروژه باید دستکم پس از پیشرفت ۳۰ درصدی ساخت و ساز اقدام کند که در آن بازه زمانی نیز با توجه به پیچیدگی مراحل اخذ وام و همچنین شرایط کنونی کشور از حیث مالی و اقتصادی دستیابی به این مهم بعید بنظر میرسد .

شما می توانید جهت مشاوره رایگان و نیز کسب اطلاع از شرایط و جزئیات (امکانات پروژه،موقعیت مکانی پروژه سپکو،دسترسی ها،اقساط،پیش فروش،قیمت برج سپکو،اقساط ساخت برج سپکو و ..)کلیه پروژه های چیتگر و منطقه ۲۲ با کارشناسان ما در دفتر فروش ۲۲ تماس بگیرید.

برج سپکو منطقه ۲۲ در چه مرحله ای از ساخت می باشد؟

پروژه سپکو در حال حاضر روی خاک می باشد و تلاش دست اندرکاران پروژه جهت گرفتن مجوزات لازم برای شروع گودبرداری و عملیات ساخت تاکنون ادامه دارد.

زمان تحویل برج سپکو چیتگر:

پروژه سپکو در منطقه ای واقع شده است که کلیت این پلاک ثبتی به شکلی است که در دست اقدام برای تغییر کاربری و نیز اخذ جواز در شهرداری است.در واقع نمی توان زمان دقیقی را برای شروع عملیات ساخت و نیز پایان پروژه ذکر کرد. پس از اخذ جواز و شروع عملیات اجرایی طبق اعلام رسمی تاریخ تحویل پروژه ۴ ساله می باشد،منتها با توجه به گستردگی پروژه و نیز سنگینی عملیات های عمرانی و ساخت و ساز پیش بینی کارشناسان دفتر فروش ۲۲ تحویل ۶ ساله از زمان شروع عملیات ساخت پروژه است.

نحوه انتخاب طبقه و واحد در پروژه سپکو:

انتخاب واحد و طبقه پروژه سپکو چیتگر برحسب خوش حسابی اعضا است.  بدین شکل که تعاونی یک سیستم رتبه بندی دارد و آن دسته از اعضایی که خوش حساب تر بوده و اقساط خود را به موقع تر پرداخت کرده اند دارای رتبه بهتر و در اولویت انتخاب واحد خواهند بود. همزمان با تاریخ انتخاب واحد اعضا به ترتیب اولویت و رتبه اقدام به انتخاب واحد خواهند کرد.

زمان انتخاب واحد طرح سپکو چیتگر:

مرجع تعیین زمان انتخاب واحد تعاونی سازنده خواهد بود اما برحسب تجربه این زمان عمومأ پس از عبور پروژه از ۶۰ درصد مراحل ساخت خواهد بود .

دسترسی های پروژه سپکو منطقه ۲۲:

پروژه سپکو  دارای دسترسی بسیار نزدیک و آسانی به اتوبانهای همت(خرازی) و حکیم(همدانی) و تهران – کرج(موقعیت مکانی پروژه سپکو) است . مضافأ که فاصله نزدیکی نیز با اولین ایستگاه مترو(از امکانات پروژه سپکو چیتگر) دارد.

فاصله پروژه سپکو مرواریدشهر جنوبی  با دریاچه چیتگر چقدر است؟

حد فاصل این پروژه تا دریاچه حدودا ۱۰ دقیقه است.

فاصله پروژه سپکو چیتگر با ایرانمال چقدر است؟

حد فاصل این پروژه تا ایرانمال حدودا ۶ دقیقه است.

فاصله پروژه سپکو شرق فاخر با باملند چقدر است؟

حد فاصل این پروژه تا باملند حدودا ۱۵ دقیقه است.

از امکانات پروژه سپکو چیتگر میتوان به نزدیکی و دسترسی خوب آن به مراکز تفریحی و گردشگری منطقه ۲۲ اشاره کرد.

پیش فروش پروژه سپکو چیتگر

پروژه سپکو منطقه ۲۲ از دید سرمایه گذاری :

۱-دید منطقه ای:

منطقه ۲۲ تهران به دلیل وجود شرایط و عواملی همچون آب و هوای مناسب ،وجود مراکز تجاری لوکس و برند (ایرانمال و باملند و….) همچنین مناطق تفریحی همچون دریاچه چیتگر ، پارک جنگلی چیتگر ، آبشار تهران و ….منطقه ای مناسب و رو به پیشرفت است. روند رشد و توسعه ی کلانشهر تهران نیز کاملأ متمایل به سمت غرب این شهر است ،که همین مسئله ارزش سرمایه گذاری در این منطقه را عملا ۲ چندان کرده است .

۲-دید سازه و پروژه :

یکی از مباحث مهم در بحث سرمایه گذاری حدود مبلغ و مقدار نقدینگی مورد نیاز جهت سرمایه گذاری است . طبیعتأ در زمینه سرمایه گذاری ملکی پروژه های ساخت و ساز به دلیل مبلغ و آورده ورودی پایین جایگاه جذاب و در عین حال منطقی تری دارند.  مضاف براین در این نوع  سرمایه گذاری علاوه بر رشد و تورم ملکی ثابت کشور خریدار از ۲ رشد سرمایه گذاری دیگر نیز برخوردار می شود،که شامل رشد منطقه ای و رشد متداوم و روز به روز پروژه است. و موجب افزایش آورده و امتیاز پروژه می گردد.

با در نظر گرفتن هر ۲ پارامتر،پروژه سپکو جایگاه مناسبی از حیث سرمایه گذاری دارد .

پروژه مسکونی سپکو مرواریدشهر از دید سکونت :

عدم وجود امکانات شهری و زیر ساخت مناسب اعم از مدرسه ،پارک ، هایپر مارکت و …. سبب شده است که این پروژه در حال حاضر از حیث سکونت جایگاه چندان مطلوبی نداشته باشد . اما با توجه به روند پیشرفت منطقه و نیز وجود منطقه در طرح تفصیلی وابسته به طرح جامع شهری می توان پیش بینی کرد که جایگاه  این پروژه در یک بازه زمانی ۱۰ ساله جایگاه مطلوبی از حیث سکونت است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با روند پروژه،امکانات پروژه سپکو چیتگر،دسترسی های آن،شرایط پیش فروش و خرید،اقساط،موقعیت مکانی پروژه سپکو،قیمت برج سپکو،اقساط ساخت برج سپکو و …. با کارشناسان ما در دفترفروش۲۲ تماس بگیرید.

از دیگر پروژه های این تعاونی میتوان به پروژه سپکو ۲،پروژه سپکو ۳ و پروژه سپکو ۴ اشاره کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید