مقایسه پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات منطقه ۲۲ | کدام یک بهتر است؟

مقایسه پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات

پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات دو پروژه بسیار پرطرفدار بین پروژه‌های منطقه ۲۲ و چیتگر میباشند ، در این مقاله بنا داریم تا به مقایسه پروژه افق فرتاک و دیپلمات از جنبه‌های مختلف مانند موقعیت ، دسترسی‌های پروژه افق فرتاک ، رزومه تعاونی سازنده ، قیمت و شرایط خرید پروژه امکانات پروژه دیپلمات و … بپردازیم و این دو پروژه محبوب بین خریداران را به طور کامل بررسی کنیم.

 

مقایسه پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات

 

مقایسه پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات

پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات هر دو از پروژه‌های در دست ساخت در چیتگر منطقه ۲۲ میباشند. سازنده پروژه افق فرتاک تعاونی کاشانه برج فرتاک ، و پروژه دیپلمات در دست تعاونی سپاشهر در حال ساخت هستند ، برای اینکه بتوانیم این دو پروژه خاص را با یکدیگر مقایسه کنیم نیاز داریم تا اطلاعاتی درباره پروژه‌های مذکور بدست بیاوریم و سپس اقدام به مقایسه دو پروژه کنیم.

پادکست صوتی مقایسه پروژه افق فرتاک و پروژه دیپلمات

 

 

مشخصات پروژه افق فرتاک

تعاونی کاشانه فرتاک سازنده پروژه افق فرتاک میباشد. این تعاونی در سال ۱۳۹۹ با شماره ثبت ۵۷۲۹۳۳ تاسیس شد. مساحت زمین پروژه در مجموع متشکل از ۴۵۰۰۰ متر مربع میباشد و همچنین در قالب دو بلوک قرار دارد. هر کدام از بلوک ها شامل ۲۱ طبقه و در مجموع پروژه از ۴۲ طبقه (با احتساب هر دو بلوک) تشکیل شده است.

 

 

سازه پروژه افق فرتاک منطقه 22 چیتگر

 

آشنایی با پروژه دیپلمات چیتگر

این پروژه واقع در منطقه ۲۲ تهران، بلوار شهید جوزانی،حد فاصل میدان ساحل تا میدان دریاچه میباشد. سازنده این پروژه تعاونی سپاشهر است ، این پروژه در مجموع شامل ۹۰ واحد مسکونی میباشد. که در ۴ تیپ مختلف ساخته خواهند شد که در ادامه به بررسی بیشتر و مقایسه پروژه دیپلمات با پروژه افق فرتاک درباره تیپ‌ها و متراژ واحد ها خواهیم پرداخت، همچنین لازم به ذکر است که کاربری پروژه مسکونی خواهد بود.

 

 

سازه پروژه دیپلمات منطقه 22 چیتگر

 

مقایسه تعاونی‌ سازنده پروژه‌ها

یکی از مهمترین دغدغه‌ها برای خریداران پروژه‌های مسکونی ، رزومه تعاونی سازنده پروژه‌ها است. و بسیار مهم است که شما سرمایه خود را در اختیار چه تعاونی‌ای برای ساخت قرار میدهید. در این بخش  رزومه تعاونی‌های سازنده هر دو پروژه را بررسی خواهیم کرد.

 

رزومه تعاونی سازنده پروژه افق فرتاک

همانطور که قبل‌‌تر اشاره شد این پروژه توسط تعاونی کاشانه افق فرتاک ساخته خواهد شد ، این تعاونی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین تعاونی در منطقه ۲۲ میباشد و ساخت و ساز‌های بسیاری را در منطقه و خارج از منطقه ۲۲ به انجام رسانده است. برخی از رزومه‌های این تعاونی عبارتند از :

 • ۱۰۰۰ واحد مسکن هیئت‌های مذهبی
 • مهندس مجری پروژه ساحل
 • مجتمع دریا میدان ساحل
 • پروژه میلاد منطقه ۲۲
 • ۱۰۰۰ واحد پروژه مسکن مهر اسلامشهر
 • تامین منابع مالی بزرگترین پروژه‌های کشور
 • برج رایان یارک فرشته
 • ۱۵۳ واحد مجتمع مسکونی مراغه

 

تعاونی کاشانه افق فرتاک ، سازنده پروژه افق فرتاک

 

 

سازنده پروژه دیپلمات

این پروژه در حال ساخت توسط تعاونی سپاشهر که نام کامل آن تعاونی توسعه و عمران انصار سپاشهر است ، قرار دارد. تعاونی سپاشهر در سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد ، تمامی پروژه‌های این مجموعه ، زیر نظر بهترین تیم تخصصی ساخته میشوند. بیشترین فعالیت این مجموعه در منطقه ۲۲ تهران بوده است برخی رزومه‌های این تعاونی متشکل از:

 • پروژه سفیر s2
 • پروژه کامرانیه k2
 • پروژه الهیه فرشته (f7 و f8)
 • پروژه ایران
 • پروژه ایران ۲

البته لازم به ذکر است که این تعاونی تاکنون پروژه‌ای به خریداران تحویل نداده است و تمامی پروژه‌های ذکر شده ، در دستور ساخت میباشند. البته این نکته را نیز باید مد نظر داشت که این پروژه‌ها با سرعت خوبی در حال ساخت هستند.

 

تعاونی سپاشهر سازنده سازه پروژه دیپلمات

 

مقایسه متراژ و تیپ‌ واحد‌های پروژه ها

معمولاً تعاونی‌های سازنده پروژه‌های مسکونی یک نقشه برای تمامی تیپ‌ها و واحدهای پروژه‌‌های مسکونی در اختیار عموم قرار میدهند تا متقاضیان بسته به نیاز و توان مالی خود یکی از این تیپ‌ها را خریداری کنند که طبعا هر چه تنوع متراژ‌ها بیشتر باشد دست خریداران برای انتخاب واحد مد نظر خود بازتر است.

 

 

سازنده پروژه های ساختمانی در منطقه 22 چیتگر

 

متراژ واحد‌های پروژه فرتاک

همانطور که قبلا اشاره کردیم پروژه فرتاک از دو بلوک تشکیل شده است.هر کدام از بلوک ها شامل ۲۱ طبقه و هر طبقه شامل ۸ واحد مسکونی میباشند که به طور کلی در ۴ تیپ کلی ساخته و تحویل داده خواهند شد.

که تیپ و متراژ این واحدها عبارتند از :

 1. واحدهای ۸۵ متری (۲ خواب)
 2. واحدهای ۱۱۰ متری (۲ خواب)
 3. واحدهای ۱۶۵ متری (۳ خواب)
 4. واحدهای ۲۲۰ متری (۴ خواب)

این پروژه در مجموع دارای ۲۵۶ واحد است.

 

 

تیپ واحدهای پروژه دیپلمات

طبق اعلام سازنده پروژه دیپلمات سازه پروژه دیپلمات یک پروژه تک بلوکه و شامل ۱۴ طبقه است ، که هر طبقه از ۱۰ واحد مسکونی تشکیل شده است ، لازم به ذکر است که تیپ واحدهای این پروژه نیز مانند پروژه افق فرتاک از ۴ گروه تشکیل شده است که در زیر به تیپ ها و متراژ واحدهای پروژه دیپلمات پرداخته‌ایم:

 

 1. واحدهای ۸۲ متری (۲ خواب)
 2. واحدهای ۱۱۵ متری (۳ خواب)
 3. واحدهای ۱۲۷ متری (۳ خواب)
 4. واحدهای ۱۴۰ متری (۳ خواب)

این پروژه در مجموع شامل ۹۰ واحد میباشد.

 

مقایسه قیمت و شرایط خرید و پیش فروش پروژه‌ها

در این بخش به شرایط پیش‌فروش پروژه‌ها و نحوه خرید پروژه دیپلمات و پروژه افق فرتاک چیتگر خواهیم پرداخت.

نکته:
قیمت اکثر پروژه‌های منطقه علی الحساب بوده و با توجه به نرخ تورم تغییر خواهند کرد ، به همین دلیل نمیتوان قیمت قطعی و دقیق پروژه‌ها در این مقاله و سایر مقالات وبسایت را در اختیار کاربران قرار داد. البته شما میتوانید برای اطلاع از قیمت به روز و دقیق تمامی پروژه‌های منطقه ۲۲ و چیتگر با کارشناسان ما در دفتر فروش ۲۲ تماس حاصل فرمایید.

 

 

حق امتیاز در پروژه های منطقه 22 چیتگر

 

نحوه خرید پروژه افق فرتاک

شما برای خرید پروژه افق فرتاک میبایست مبالغی را در دو بخش پرداخت کنید:

 1. مبلغ هزینه زمین تراکم و جواز
 2. هزینه اقساط ساخت پروژه

مبلغ پرداختی برای هزینه تراکم زمین پروژه افق فرتاک ثابت است ، اما اقساط ساخت پروژه علی الحساب بوده و با تغییر نرخ تورم ، تغییر خواهند کرد.

لازم به ذکر است که پروژه افق فرتاک شامل وام نمیباشد و تنها زمانی به پروژه‌های ساخت و ساز وام تعلق میگیرد که پروژه به پیشترفت حداقل ۳۰ درصدی رسیده باشد.

 

نحوه خرید و پیش فروش پروژه افق فرتاک منطقه 22

 

شرایط خرید پروژه دیپلمات

بر خلاف سازه افق فرتاک ، برای خرید پروژه دیپلمات متقاضیان گرامی باید مبلغی را در ۳ بخش بپردازند:

 1. واریزی
 2. امتیاز
 3. اقساط ساخت

 

 • منظور از واریزی چیست؟

مبلغی که شخص فروشنده تا تاریخ فروش دفترچه خود(شامل هزینه زمین تراکم و اقساط ساخت پرداختی) به تعاونی مربوطه پرداخت کرده ، واریزی محسوب میشود.

 • امتیاز پروژه دیپلمات

امتیاز پروژه دیپلمات سود سرمایه گذاری و رشد پروژه مربوطه به نسبت : عرضه و تقاضا،رشد پروژه،گران شدن قیمت زمین پروژه،رتبه شخص فروشنده و… است.

 • اقساط ساخت پروژه دیپلمات

اقساط ساخت شامل مبالغی است که هر شخص و خریدار جهت ساخت پروژه و پیشبرد آن و هزینه های عملیات ساخت پروژه بصورت اقساط به تعاونی مربوطه پرداخت میکند.

 

نحوه خرید پروژه‌های منطقه 22 چیتگر

 

مقایسه امکانات پروژه فرتاک و دیپلمات

برای هر خریدار، امکانات یک پروژه ساختمانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این بخش از مقاله، امکانات دو پروژه به نام‌های مشخصی بررسی شده و یک به یک مقایسه خواهند شد.

 

امکانات پروژه افق فرتاک

پروژه فرتاک شامل امکاناتی از قبیل:

 • فضای بازی کودکان
 • لابی مجلل
 • پارکینگ مهمان
 • سالن ورزشی
 • استخر و سونا و جکوزی

میباشد.

 

مقایسه پروژه افق فرتاک و دیپلکمات از نظر امکانات

 

پروژه دیپلمات شامل چه امکاناتی است؟

امکانات سازه پروژه دیپلمات به نسبت پروژه افق فرتاک به مراتب از امکانات بیشتر است:

 • سیستم هوشمند bms
 • سونا و جکوزی
 • استخر
 • سالن ورزشی
 • محل بازی کودکان
 • سالن اجتماعات
 • ۴ لاین آسانسور
 • لابی مجلل

 

امکانات پروژه دیپلمات منطقه 22 چیتگر

 

مقایسه دسترسی پروژه افق فرتاک و دیپلمات

این بخش مخصوص کسانی است که هر روز در راه های دور و خارج از محدوده چیتگر فعالیت دارند یا از مراکز مهم منطقه ۲۲ مانند دریاچه چیتگر یا ایرانمال بازدید میکنند و دسترسی به اتوبان‌های اصلی منطقه ۲۲ و نزدیک بودن به وسایل نقلیه عمومی مانند مترو برای آنها از اولویت بالایی برخوردار است . در این قسمت به مقایسه دسترسی‌های این دو پروژه میپردازیم.

 

دسترسی‌های پروژه افق فرتاک

از دسترسی‌های پروژه افق فرتاک میتوان به اتوبانهای خرازی(همت)،حکیم(همدانی)،و نیز اتوبان آزادگان و تهران-شمال اشاره کرد.

 • فاصله پروژه افق فرتاک تا دریاچه چیتگر : حدود ۶ دقیقه
 • مسافت بین پروژه تا باملند : حدود ۱۶ دقیقه
 • حد فاصل پروژه افق فرتاک تا بازار بزرگ ایران (ایرانمال) : ۱۲ دقیقه

 

دسترسی پروژه ها به مراکز مهم منطقه 22

 

پروژه دیپلمات شامل چه دسترسی‌هایی است؟

سازه پروژه دیپلمات فاصله بسیار اندکی تا بزرگراه همت(خرازی) را  داراست لازم به ذکر است که این پروژه فاصله بسیار کم و مناسبی تا مراکز تفریحی و تجاری و خرید منطقه همچون ایرانمال،دریاچه چیتگر،باملند و…نیز دارد،اما فاصله برج تا اولین ایستگاه مترو نسبتا زیاد میباشد.

که نشان دهنده این است که پروژه افق فرتاک از نظر موقعیت مکانی و دسترسی‌ها ، دارای مطلوبیت بالاتری خواهد بود.

 

دسترسی‌های پروژه های منطقه 22

 

کدام پروژه برای سکونت مناسب‌تر است؟

توجه به این موضوع که هر دو پروژه مسکونی میباشند و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند ، انتخاب میان این دو پروژه برای سکونت را بسیار مشکل میکند. از این رو بررسی و تحقیقات کارشناسان ما در دفتر فروش ۲۲ نشان میدهد که پروژه افق فرتاک و دیپلمات هر دو از جایگاه بسیار مناسبی از نظر سکونت در بازه زمانی تحویلی خود برخوردار هستند.

 

 

خرید پروژه های دارای حق امتیاز منطقه 22

 

سخن پایانی

در این مقاله به مقایسه سازه افق فرتاک و سازه پروژه دیپلمات از قبیل سازنده پروژه‌ دیپلمات ، امکانات پروژه‌ دیپلمات ، قیمت پروژه افق فرتاک و … پرداخته شد و امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. از این نکات بیشتر و بهتر استفاده کنید تا سرمایه‌گذاری ملکی بهتری انجام دهید و در واحد مناسب خودتان ساکن شوید. که اطلاعات به دست آمده می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری در زمینه سرمایه‌گذاری خودتان بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید